Taraftar Atkısı Nedir?

Taraftar Atkısı Nedir?

Taraftar atkısı nedir sorusunun tüm cevaplarını bu sayfamızda bulabilirsiniz. Taraftar atkıları ilk olarak 1900 yıllarının başlarında İngiltere’de ortaya çıktı. Bu atkıların özellikle kışın soğukta kalmamak adına üretilselerde takım ruhundan ödün verilmedi. Orijinal olarak bugün bar atkısı dediğimiz şekilde takım renklerinde kalın çizgili olarak üretildiler.

Bu modeler İngiltere ve Avustralya’da halen en popüler modellerdir. Daha sonraları üzerlerine takım sloganları eklendi ve bunları popüler oyuncuların resimleri, takım logoları, takım adlarının eklenmesi izledi. Şimdi ise gelişen teknoloji ile birlikte bu olasılıklar sonsuzdur.

Atkılar önemli maçlar, şampiyonalar ve rekabetler için yapılır. Maç, kışın ya da yazın olsun, Avrupa veya Afrika’da olsun, taraftar atkısı bir futbol tutkunu için çok önemlidir. Nihai aksesuar, soğuk havalarda ısınmak için veya moda için değil.

Atkılar maç öncesinin bir parçası haline gelmiştir. Kendi takımının marşını söylerken taraftarlar, bu atkılar ile kulübün renklerinde bir deniz dalgalanması yaratacak şekilde, kafalarının üstünde çevirmektedirler.


Taraftar atkısı nasıl bağlanır?

Taraftar atkısı bağlarken nelere dikkat etmek gerekir gibi birçok soruya cevap bulacağınız bu bölümde öncelikle sizin için en popüler taraftar ve günlük hayatta kullanılan atkı bağlama şekillerini resimli olarak anlatmaya çalıştık.


Taraftar atkısının 5 farklı şekilde kullanımı;

  • Çeşitlemelere göre yukarıdan aşağıya doğru bağlanan atkıda özellikle logolar önde kalmaktadır.
  • Boyna asmada renkler görünürken özellikle soğuk havalarda korunmak amaçlıdır.
  • Tersine asma atkılarda logolar arka tarafta kalırken önce takımın renkleri boğazınızı örtmektedir.
  • Paris düğümü ile bağlanan taraftar atkıları en popüler olanlardır. Burada sadece tek logo önde kalır.
  • Bir kez etrafında bağlanan atkıda ise her iki logoda ön plana çıkmaktadır.

Tuttuğunuz takıma olan ilginizi göstermenin en sıcak yoludur taraftar atkı, her taraftarın gardrobunda olması gereken en güzel aksesuardır. Siz de diğerlerinden olan farkınızı gösterin, kendi taraftar atkınızı tasarlayın. Hem soğuktan korunun hemde her şeyinizle bağınızı gösterin.